O opolskim koncercie w Boże Ciało

ks. Marcin Cytrycki
Kategoria:
b_150_100_16777215_00_images_Obrazy_WWW_JezuUfamTobie.jpg

Uroczystość Bożego Ciała jest piękną okazją do publicznego wyrażenia wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Przed południem uroczyste procesje ulicami wsi i miast: małe dziewczynki sypiące kwiaty przed Panem Jezusem, dziewczyny i młodzi chłopcy, rodzice i dziadkowie, baldachim, sztandary i chorągwie, figury i feretrony. Wszyscy i wszystko ze względu na Pana Jezusa. Aby zobaczył nas, aby zobaczył miejsca w których mieszkamy i pracujemy, aby nas pobłogosławił! A wieczorem w Opolu! W tym roku po raz piąty! Wszystko ze względu na Pana Jezusa!

b_150_100_16777215_00_images_Obrazy_WWW_JezuUfamTobie.jpgWszyscy dla Jednego

Niezależnie od tego, czy jesteś jeszcze dzieckiem, czy masz już za sobą jakiś złoty jubileusz, na Koncert Uwielbienia każdy jest zaproszony! Zaprasza nas nasz Biskup Andrzej Czaja, który jest z nami „od początku”. Mało tego, zaproszeni jesteśmy aby tworzyć ten koncert, a nie tylko na nim być. Jedynym na widowni będzie Pan Jezus! On jest tym, dla którego cały ten koncert. To właśnie dla Niego kilkumiesięczne przygotowania,
dla Niego cały wysiłek tylu młodych ludzi, dla Niego tak wielkie przedsięwzięcie, które aż tyle kosztuje!
Dla Niego wszystko! Jesteśmy wszyscy zaproszeni, aby w najbliższy czwartek dać piękny koncert Panu Jezusowi! I ci co na scenie, i ci co pod nią. Wszyscy dla Jednego!

Wszyscy o młodych

Pierwszy Koncert Uwielbienia (2010) rozpoczął w naszej diecezji zorganizowaną modlitwę za młode pokolenie. Ks. Biskup zaprosił nas wtedy, aby nasze parafie stały się Ogniskami Modlitwy za Młode Pokolenie. I to się dzieje! Koncert jest dobrą okazją, aby wspólnie o dzieci i młodzież „powalczyć”,
aby w ten wieczór zapłonęło wielkie ognisko modlitwy za młode pokolenie. Na koncercie dzieci mają swój świat, w którym czują się świetnie: zabawa, śpiew, taniec, bieganie i psoty. Młodym nie potrzeba wiele, aby serca biły w rytm bębnów, a ręce uniosły się w górę. Dorosłym, którzy czekają na „oddech” po ciężkiej pracy, wystarczy być i patrzeć na swoje dzieci, które świetnie się bawią i modlą się całym ciałem.
Niech więc zapłonie wielkie ognisko! Niech płonie i oświeca drogę młodym.

Sieć Wielbienia?

Inspiracją pierwszego opolskiego Koncertu Uwielbienia był koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który już kilkanaście lat odbywa się w Rzeszowie. To stamtąd poszedł impuls, który sprawił, że w wielu miastach, właśnie wieczorem w Uroczystość Bożego Ciała, spotykają się muzycy i ci, którzy kochają Boga i wspólnie uwielbiają Go. Do tych miast, oprócz Opola i Rzeszowa, należą także: Włocławek, Lublin, Gdańsk, Lubliniec... Czy to nie jakaś Sieć Wielbienia? Sieć Wielbienia Boga? Im większa sieć, tym większy połów!

Do zobaczenia w Opolu!
ks. Gienek Ploch